Ochranné fólie pro polykarbonát

Ochranné fólie na přístrojovou desku

Polykarbonátová fólie je termoplastický materiál s vlastnostmi, jako je optická čirost, potiskovatelnost, rázová houževnatost a rozměrová stálost. Nabízí také vysokou teplotní odolnost a zpracovatelnost pro sekundární procesy, jako je vysekávání, embosování a tváření za studena i za tepla.

Mezi jeho aplikace patří grafika, bezpečnostní a identifikační karty, spotřební elektronika, automobilové přístroje a dekorace.

Vysoce účinná ochrana polykarbonátových fólií

PC fólie s integrovaným obvodemVětšina polykarbonátových fólií je standardně dodávána s ochrannou fólií, aby se zabránilo poškrábání a nečistotám během přepravy, manipulace a výroby.

Požadavky na vysoký výkon materiálu zvyšují tlak na zajištění čistoty povrchu podstupujícího řezání, tisk a tvářecí operace, při zachování neporušeného povrchu polykarbonátové fólie.

Ochranná fólie s nízkým obsahem gelu, stabilní přilnavost a snadné odstranění bez poškození nebo zkroucení povrchu jsou hlavní výhody fólií Novacel 9246 a Novacel 9078.

Polykarbonátová fólie je k dispozici také v různých povrchových strukturách včetně lesklé nebo leštěné, sametové, matné a semišové. Pro tyto účely společnost Novacel doporučuje speciální ochranné fólie s přilnavostí přizpůsobenou povrchové úpravě povrchu PC.

Polykarbonátové fólie mohou také zlepšit výkon díky specifickému povlaku, který poskytuje zvýšenou odolnost proti poškrábání, prodlouženou venkovní odolnost vůči povětrnostním vlivům a zlepšenou odolnost vůči čisticím a průmyslovým chemikáliím. Tento povlak také zvyšuje hodnotu polykarbonátové fólie a důkladné ochranné krytí je ještě důležitější pro zachování povrchu s tvrdým povlakem.

Optimální ochrana polykarbonátových desek

Vícevrstvá polykarbonátová fólie

Věděli jste, že polykarbonát je 250krát pevnější než standardní sklo, a přitom váží pouze polovinu?

Polykarbonát je tak pevný, že je ideální pro bezpečnostní zasklení, ochranné zástěny, světlíky a kopule, tunely a zasklení skleníků; je vynikající volbou u projektů vyžadujících vysokou úroveň bezpečnosti. Polykarbonátové desky jsou také dostupné s tvrdým povlakem, který zlepšuje jejich odolnost proti poškrábání nebo nabízí dodatečnou UV ochranu.

Jde o materiál, který se snadno řeže a upevňuje. Může být tvarován do mnoha tvarů a velikostí tepelným tvarováním, protože zůstává rozměrově stabilní v širokém teplotním rozsahu. Obstojí také při zakřivení a obrábění za studena.

Díky velké velikosti PC desek je vysoká kvalita ochranných fólií nezbytná při řešení problémů spojených s budovami se značnou hodnotou.

Ochranná fólie pro polykarbonátové střechyNovacel poskytuje nejlepší vhodné řešení přizpůsobené každému procesu:

  • Koextrudované fólie Novacel 9813 a Novacel 9816 pro bezpečnější tepelné tvarování
  • Ochranné papíry Novacel 4736 pro náročné obráběcí procesy
  • Ochranné fólie Novacel 4708 a Novacel 4768 pro desky řezané na malé díly vystavené častým manipulacím, ohýbání a frézování.

Existuje také silná a vysoce technická ochranná fólie pro speciální nejvyšší úroveň ochrany Novacel 9878 uřčená pro oděruvzdorné polykarbonátové desky nebo pro specifické požadavky trhu, jako jsou např. špičkové pásky pro povrchovou úpravu optických čoček.


Posilte image své značky

Posilte image své značky

Zvyšte viditelnost své společnosti vytištěním vašeho firemního loga na ochrannou fólii.

Mějte pod kontrolou svůj vliv

Všechny Novacel ochranné fólie jsou recyklovatelné, neobsahují PVC ani ftaláty a jsou v souladu s požadavky REACH

Mějte pod kontrolou svůj vliv
Získejte skvělou kvalitu aplikace

Získejte skvělou kvalitu aplikace

Novacel doporučuje používat Walco aplikační zařízení pro jeho garantovanou výkonnost.