Ochranné fólie na plastové desky

Vítejte v rozmanitém světě plastů se společností Novacel, odborníkem na povrchovou ochranu.

Váš partner, expert na plastové fólie a desky

Plastové ochranné fólieSpolečnost Novacel vám pomůže ve výběru té nejvhodnější ochranné fólie odpovídající vaší aplikaci na ochranu povrchu materiálu v souladu s vašimi výrobními možnostmi:

  • Podkladový materiál: akryl nebo PMMA, polykarbonát, polyester (APET nebo PETG), PVC, ABS, PS, SAN, plasty vyztužené sklem/vlákny (FRP/GRP) nebo plastové desky s několika extrudovanými vrstvami jako ABS/PMMA, ABS/PC.
  • Povrchová úprava: čiré, bílé, průsvitné nebo barevné povrchy s lesklou, hladkou, sametovou, saténovou, matnou i texturovanou úpravou. Případně s dalšími vlastnostmi: upravené, otěruvzdorné, odolné proti zamlžování a otiskům prstů, antistatické povrchy.
  • Výrobní operace: od extruze po obrábění, jako je vrtání, řezání, frézování, včetně specifických technologických operací, např. tepelné tvarování, řezání LASEREM, ohýbání, nebo operace po výrobě, jako je hard-coating nebo digitální tisk.
  • Aplikace: konstrukce, zasklení a ochranné kryty strojů, nápisy a displeje, osvětlení, dekorace a automobilový průmysl, stejně jako sanitární aplikace, jako jsou vany a nábytek, včetně kuchyňských panelů a panelů vstupních dveří z UPVC.

Plastová fólie na povrchovou ochranu

Společnost Novacel se této rozmanitosti dokáže přizpůsobit a nabízí individuální řešení na základě široké škály ochranných fólií vycházející z rozsáhlých 40letých zkušeností a znalostí. Stále se zaměřuje, aby váš povrch zůstal dokonalý a nedocházelo k jeho poškrábání nebo poškození během namáhání při zpracování desek

Jako odborník na povrchovou ochranu Novacel úzce spolupracuje se svými zákazníky, což vytváří předpoklady ke vzniku technické spolupráce umožňující hlubší pochopení konkrétních potřeb, možností a požadavků s cílem nalézt ta nejlepší možná řešení ochrany povrchu.

Široký výběr technologií pro různé plastové aplikace

Společnost Novacel je jediným výrobcem povrchové ochrany, který zvládá tři špičkové technologie a přináší nejširší výběr řešení na ochranu plastových desek a fólií:

Technologie výroby ochranné fólie coatingem

Schéma Technologie výroby coatingem

Technologie výroby ochranné fólie coatingem

Vzniká pomocí „laboratorně navrženého“ kapalného lepicího systému nanášeného na fólii. Kaučuková nebo akrylová lepicí složka je kombinována s polyolefinovým podkladem a umožňuje 100% řešení na míru.

Odolnost vůči venkovnímu prostředí, silná přilnavost vyhovující náročnému obrábění, jako je frézování nebo řezání LASEREM, jsou jen některé z výhod této technologie. Mezi skvělé vlastnosti patří rovněž opětovné lepení po kontrole kvality a spolehlivé odlepování krytí bez trhání nebo zůstatku zbytků.

Technologie koextrudované fólie

Schéma Technologie koextrudovaných fólií

Technologie koextrudovaných fólií

Pomocí koextruze lze každou vrstvu fólie nezávisle navrhnout a zpracovat tak, aby vyhovovala požadavkům zákazníka. Specifické složky lepidla jsou během extruze chemicky spojeny s fólií, což zajistí správné vlastnosti přilnavosti a čistoty, které tak odpovídají velmi citlivým povrchům.

Pro specifické úkony, jako je tepelné tvarování, žíhání nebo potisk. Po odstranění nezanechávají tyto špičkové koextrudované fólie žádné zbytky a zaručují nulové narušení povrchové energie. Jsou také snadno recyklovatelné.

Technologie výroby ochranného papíru coatingem

Technologie výroby ochranných papírů coatingem

Toto je podkladový papír potažený latexovým lepidlem. Jedná se o tradiční ochranné řešení používané pro polykarbonátové a akrylátové desky, náročné procesy, jako je leštění plamenem a některá obrábění CNC stroji, kde je nutnost velmi silné adheze.

Společnost Novacel nyní nabízí nová řešení jako náhradu za papírovou ochranu povrchu. Jsou založena na silné prémiové fólii, která si zachovává snadno popisovatelný „papírový“ vzhled s výhodou tepelné tvarovatelnosti, což u papíru není možné.

Ať už si vyberete jakoukoli ochrannou fólii, naší snahou vždy bude poskytnout jednoduché, vysoce výkonné řešení, které umožní zachovat neporušenost vašeho dokonalého povrchu a zároveň snese náročné zákaznické procesy pro inovativní koncová použití.


Posilte image své značky

Posilte image své značky

Zvyšte viditelnost své společnosti vytištěním vašeho firemního loga na ochrannou fólii.

Mějte pod kontrolou svůj vliv

Všechny Novacel ochranné fólie jsou recyklovatelné, neobsahují PVC ani ftaláty a jsou v souladu s požadavky REACH

Mějte pod kontrolou svůj vliv
Získejte skvělou kvalitu aplikace

Získejte skvělou kvalitu aplikace

Novacel doporučuje používat Walco aplikační zařízení pro jeho garantovanou výkonnost.